Bylo, nebylo.... léto s italskou zmrzlinou

Autor: Kde: Aktuality Kdy: Komentářů: 0 Přečtení: 3021

Pravá italská zmrzlina není vyrobena z vody, rostlinných tuků a umělých přísad, ale ze smetany a čerstvého ovoce. To se odráží na její kvalitě a ceně. Zmrzlina vyrobená z přírodních surovin má vždy méně výraznou barvu než zmrzlina z umělých přísad.

Zmrzlina – příjemné letní osvěžení plné chuti

V historii se jednalo o led ochucený např. medem či ovocem. Pravý původ, místo a čas zrození zmrzliny však nemůžeme přesně určit.

Pro nás je ovšem rozhodující to, že ať už se k nám do střední Evropy dostala z Mongolska nebo Číny, šla přes Itálii. Italové povznesli ledovou pochoutku na vyšší úroveň a věnovali jí tu nejlepší péči.

Ve střední Evropě se stala zmrzlina oblíbenou v 1. polovině 18. století. Byly to vyšlehané žloutky se smetanou a cukrem, které se následně dochucovaly vanilkou, kakaem či ovocem.

V současnosti se pravá kvalitní zmrzlina vyrábí hlavně z kvalitních přísad, mléko, smetana a přírodní ochucovadla, jako jsou ovoce, kakao, oříšky. Bohužel i u zmrzliny se setkáváme s umělými barvivy a nevhodným použitím tuků. Kvalitní zmrzlina by tak měla být hladká, krémová, jemná, nesmí obsahovat hrudky a krystaly, ani větší vzduchové bubliny. Větší kousky mohou být například ovoce, které nebude zcela rozmělněné.

Pravá italská zmrzlina není vyrobena z vody, rostlinných tuků a umělých přísad, ale ze smetany a čerstvého ovoce. To se odráží na její kvalitě a ceně. Zmrzlina vyrobená z přírodních surovin má vždy méně výraznou barvu než zmrzlina z umělých přísad.

V našem obchůdku Milujeme Itálii je k dostání zmrzlina Gelati d´Oro. Je to zmrzlina vyráběná v Chorvatsku dle klasické italské receptury, je prostě skvělá. Zmrzlina Gelati d´Oro je pojmenovaná podle ostrova Isola d´Oro, tedy Ostrov zlata, jak nazývali Římané ostrov Krk, odkud naše zmrzliny pochází.

Gelati d´Oro je zmrzlina z kvalitních přísad, jejíž výroba je postavena na několika základních principech:

-       chutně a zdravě: je možné vyrábět zmrzlinu, která je chutná, ale i zdravá

-       žádný kompromis: neexistuje kompromis mezi chutí, kvalitou a přísadami

-       zmrzlina pro všechny: zmrzlina dostupná pro všechny, kteří si chtějí udržet zdravý životní styl i při mlsání

Zmrzliny Gelati d´Oro dosahují vysoké kvality a rozmanitosti chutí tím, že se skládají z nejlepších surovin:

-       čerstvě pasterované vaječné žloutky z italských farem

-       čerstvé mléko z farem v Lice. Lika je jedna z nejvíce venkovských oblastí v Chorvatsku. Mléko pochází z malých rodinných farem, které vlastní 2-5 krav. Lidé v této oblasti jsou velmi chudí, nemohou si dovolit drahé a moderní vybavení, krávy chovají tedy tradičně na polích, stejně jako před 50 lety. Celý chov i produkce mléka je tedy čistě ekologický, není však certifikovaný z důvodů nákladnosti certifikace.

 

zmrzlinový základ:

o      lískové oříšky z Piemonte

o      kakao z Dominikánské Republiky a Jižní Afriky

o      extrakt vanilky z Madagaskaru

o      jahody z Itálie

-       sladidlo: Malitol má příjemně sladkou chuť, je sladší než cukr, chrání před zubním kazem a výrazně snižuje obsah kalorií. Vyrábí se hydrogenací maltózy, která se získává ze škrobu.

Zmrzlina se vyrábí na moderních strojích, které umožňují přesné sledování pohybu výchozích parametrů tak, aby s nejvyšší kvalitou splňovala požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Zmrzlina Gelati d´Oro se pasterizuje a homogenizuje v uzavřeném systému, který poskytuje komplexní zdravotní nezávadnost výrobků. Skladovatelnost naší zmrzliny při teplotách pod -18°C po dobu 18 měsíců.

Gelato D'ORO CLASSIC

Italská klasika, je dostupná v moderním a atraktivním obalu a nabízí pestrou škálu chutí. Je vyráběna z vaječných žloutků, kravského mléka a kvalitního ovoce.

Gelato D'ORO NATURA

Zmrzlina, která je ve spojení s přírodou. Je vyráběna z vysoce kvalitních surovin výhradně přírodního původu. Neobsahuje žádná umělá barviva, stabilizátory, aroma ani emulgátory. Díky tomu má nižší podíl cukru a tuku, než tradiční zmrzliny. Je 100% bezlepková.

 

 

V obchůdku Milujeme Itálii jsou k dostání tyto varianty:

-       vanilka - Bio Bourbon Vanilka z Madagaskaru

-       čokoláda - Bio kakao z Dominikánské Republiky a Jižní Afriky

-        lískový oříšek – Nocciolla Piemonte IGP

-       jahoda – čerstvé jahody z Chorvatska (min 30%)

Gelato D'ORO SPECIAL

Mlsejte bez hříchu, řada zmrzlin pro Ty, kteří dbají na svou výživu. Zmrzliny jsou k dispozici ve veganské verzi bez laktózy nebo bez cukru, přesto jsou plné chuti a zcela krémové.

V obchůdku Milujeme Itálii jsou k dostání tyto varianty:

-       vanilka vegan – Bio Bourbon Vanilka z Madagaskaru

-       čokoláda vegan – kakao z Jižní Afriky

-       lesní plody vegan – lesní plody 30%, bez cukru

Přijďte se za námi do Milujeme Itálii osvěžit, ochladit, na chvilku zastavit a vychutnat to nejlepší od Gelati D´Oro.

Komentáře

Komentovat