DEGUSTACE V MILUJEME ITÁLII

Autor: Kde: Root Kdy: Komentářů: 0 Přečtení: 2650

Náš obchůdek Milujeme Itálii jsme otevřeli na Nuselské 53  v říjnu 2015. Od té chvíle se Vás snažíme naladit na naši italskou vlnu, uspokojit Vaše chutě a touhy po prosluněných dobrotách. V naší nabídce jsou kvalitní vína od malých vinařů z různých oblastí Itálie, delikatesy a pochutiny z drobných produkcí v biokvalitě. Také jsme začali pořádat čím dál více oblíbené degustace s našimi italskými vinaři.

Jsme malý rodinný podnik a rádi se věnujeme našim zákazníkům a plněním jejich přání. Proto jsme začali pořádat degustace vín, abychom nejenom my, ale hlavně i Vy, mohli ochutnat krásná italská vína a lahůdky. Degustacemi Vás většinou provázeli sami vinaři, překlad z italštiny zajišťovala naše krásná překladatelka Lucie a pohoštění vytvořené v ideální komparaci k vínům jsme připravovali s láskou my z Milujeme Itálii.

První se nám v lednu roku 2016 představilo vinařství z Toskánska Poggio al Sole. Prezentací a ochutnávkou vín provázeli sami majitelé tohoto krásného rodinného vinařství, manželé Davazovi. Johannes a Kathrin byli velice milí a vstřícní a svým živým povídáním dopodrobna vykreslili příjemnou středoitalskou atmosféru jejich každodenního života i práce. Je neskutečné, jak Vás dokáže člověk svým zapálením vtáhnout do jeho všedního dne. Pro nás to byl okouzlující zážitek. Postupně jsme ochutnali vína z malého vinařství, nasáli atmosféru, cítili jsme jejich krásné vinice, olivové háje, slunce opírající se do zad a lehký vánek, který se prohání po úpatí.

Jeden večer, troška vína a co to s Vámi neudělá?

Březnem nás provedli zástupci vinařství D´Amico, které leží na pomezí Lazia, Umbrie a Toskánska. Vína představil francouzský enolog Guillaume Gelly žijící v Itálii. Co Vám budu povídat, francouz s vášní pro italská vína a odvážné kombinace vynikajících odrůd je zárukou spojení vynikající chuti, výrazného aroma, kvality, ale i zábavy. Degustace v podání Guillauma byla svižná, živá, šťavnatá a vášnivá, jako sama vína z vinařství D´Amico.

O prázdninách jsme se v uvolněné atmosféře setkali na degustaci, kterou provázeli manželé Tehrani. Ochutnávali jsme vína, která jsou nám nejbližší a také ta, na která se během roku zatím nedostalo. „Capo di tutti“ Houman Fakheri Tehrani s jiskrou v oku představil skvělá vína a delikatesy z celé Itálie.

degustace italských vín

Součástí našich degustací a hlavně naší velkou snahou je, abyste mohli okusit nejenom vína z dané oblasti, ale i skvělé dobroty, které se nejlépe hodí a v Itálii vždy podávají ve spojení s určitými víny.

V září na nás čekal velikán až ze Sicílie. Přijel Nicola Marino ze sicilského vinařtví Vini Marino. Sicilská vína jsou plnější, hrozny prosluněné a výrazné chuti. Vína byla okouzlující a lahodná a Nicola se toho nebál. Takový spád jsme na degustaci zažili poprvé. Snad to bylo i těmi lahůdkami, které s sebou přivezl. Díky jeho pečlivé manželce jsme mohli ochutnat opravdu domácí speciality typické pro Sicílii, které se s víny párovaly jedna báseň.

Říjen byl opět ve znamení Sicílie. Tentokrát byla degustace zaměřená spíše na jídlo. Víno podtrhovalo a dokreslovalo všechny potřebné chutě. Přijeli nás navštívit ze společnosti Food In Sicily. Skvělé těstoviny, pesta, caponaty, suga a paté, které jsou kdykoliv k dostání v našem obchůdku se snoubily s víny Vini Marino. Atmosféra byla odvážná a temperamentní jako sama Sicílie.

A protože prázdniny byly plné cest a nových zážitků, v říjnu jsme nezaháleli a uspořádali degustaci Prosecca. Bylo to takové lehké osvěžení. Milujeme Itálii, milujeme víno, milujeme dobroty, ale milujeme taky BUBLINKY! Skvělý večer se zástupci vinařství Panizzo z oblasti Treviso. Mladý pár nám barvitě vyprávěl nejen o historii vinařství, postupu výroby prosecca a jeho párování s vhodnými pokrmy, ale také o historii a významu prosecca v samotné Itálii. Pro mě to byl večer plný chutí a touhy. Prosecco se skvěle snoubí nejen s lahodnými dezerty, ale také s lanýži. Pánové, buďte pozorní a máte večer plný romantiky a afrodiziak :)

V listopadu nás opět přijeli navštívit manželé Davazovi z toskánského vinařství Poggio al Sole. Tentokrát se degustace zaměřila na víno Chianti Classico, jeho specifikaci, klasifikaci a historii. Zima je ve znamení červených vín a jak jinak ji zahájit, než s Chianti Classico z Poggio al Sole.

V Toskánsku jsme zůstali i na konci listopadu, přijela za námi úžasná Barbara z vinařství Luteraia s vynikajícími víny z Montalcina a Montelpuciana. Všechny nás okouzlila svou horkokrevností a vstřícností a nezapřela ani vrozenou italskou pohostinnost. Lahodné klobásy, salámy a sýry mámily naše smysly po celou degustaci. Uspokojené chuťové pohárky účastníků této listopadové degustace ještě dlouho vzpomínaly na Barbaru a Toskánsko.

Prosinec je samý shon a tak jsme uspořádali poslední rozlučkovou vánoční degustaci. Příjemnou a hřejivou atmosféru vytvořili opět manželé Tehrani a naše oblíbená vína a delikatesy. Myslím, že to byla krásná tečka za náročným rokem, který jsme všichni absolvovali, společně jsme se připravili na klid vánočních svátků a nový rok.

V únoru tohoto roku jste měli první možnost zažít úplnou novinku v našem repertoáru a to degustaci s vařením. Ve spolupráci s Allenem Wertheimem jsme připravili skvostné menu doplněné vynikajícími víny. Připravil pokrmy přímo před Vašimi zraky a ukázal, jak si můžete sami vytvořit ojedinělý gourmanský zážitek i Vy sami doma.

Připravujeme nové degustace, nové zážitky a přinášíme nové chutě. Děkujeme Vám za Vaši důvěru a těšíme se na Vás i v roce 2017.

Přijďte s námi zažít tu pravou Itálii.

Nejbližší degustace v Říčanech ZDE>>

Nejbližší degustace v Praze ZDE>>

Krásný článek o degustaci v Milujeme Itálii napsala bloggerka Martina Šoltová. Přečíst si můžete ZDE>>

Vaření slávek na bílém víně 

Komentáře

Komentovat