Degustace vín z Toskánka - Poggio al Sole

Autor: Kde: News & Events Kdy: Komentářů: 0 Přečtení: 3799

Ve středu 27.1.2016 proběhla další zajímavá degustace ve spolupráci s Dvorní vinotékou a toskánským vinařstvím Poggio al Sole.

www.dvornivinoteka.cz

Dvorní vinotéka leží v centru historické Prahy na Uhelném trhu. Díky jejímu nezaměnitelnému kouzlu jsou vždy degustace nezapomenutelným zážitkem.
Degustaci vedli samotní majitelé vinařství Kathrina a Johanes Davaz.

Prezentovalo se 6 lahví vína.

První bylo bílé víno Chiara 2014 IGT, jedná se 70% Chardonay a 30% Sangiovese, lehké bílé víno, které se výborně hodí do hrorkých letních dnů.

Druhé bylo růžové víno Primavera 2014 IGT. 80% Sangiovese 20%Merlot Vecchio. Toto víno je jemné,ovocné, se slabě růžovou barvou a výborně se hodí jako aperitiv k předkrmům.

Třetí víno se ochutnávalo Trittico 2013 IGT. 70% Sangiovese, 20% Merlot, 10% Cabernet Sauvignon. Výborné lehké červené víno, které překvapí kombinací ovocné chuti a lehkosti, ikdyž se jedná o červené víno. výborně se hodí k masům, sýrům nebo těstovinám. Ale nejlepe chutná jen tak na posezení s přáteli.

Jako čtvrté víno se ochutnavalo Chianti Classico 2012. 90% Sangiovese, 5 %Canaiolo 5% Merlot. Výborné víno, typické pro oblast Chianti Classico, hodí se k těstovinám nebo k masům.

Páté víno bylo úžasným překvapením. Je to Syrah 2013 DOCG. 100% Syrah. Je to plné červené sofistikované víno se špetkou bílého pepře a kouzelným kouřovým dozvukem. Hodí se k sýrům a  hlavně k dlouhým hovorům.

 

Jako poslední se ochutnávalo Cassasilia 2012 DOCG Chianti Classico Gran Selezione. 100% Sangiovese. Skvělé plné víno, ve kterém najde chuť červených plodů, lesní půdy a kubánských doutníků. Je to elegantní, zralé víno s dlouhým finishem.

Nakonec jsme ještě ochutnali extra panenský olivový olej z čerstvé sklizně roku 2015.

Johanes a Katrin Davaz se kromě informací o vínech podělili i o rodinou historii vinařství a celá degustace byla ve velmi přátelském duchu.

Pro nás to byl úžasný zažitek a doufáme, že to nebylo naposled, kdy jsme pořádali degustaci a povídaní s rodinou Davaz.

Těšíme se na další zážitky s Vámi.

Za team Milujeme Itálii

Evička

Komentáře

Komentovat