"Koláčkův" ŽITNÝ CHLÉB v Milujeme Itálii

Autor: Kde: Aktuality Kdy: Komentářů: 0 Přečtení: 7258

Koláčkův ŽITNÝ CHLÉB v Milujeme Itálii

Hledali jsme pro vás ten nejlepší žitný chléb na českém trhu a dostali jsme se až k panu Koláčkovi, který má Koláčkovo pekařství a je znám svými jedinečnými žitnými chleby. 

Do Milujeme Itálii jsme na začátek vybrali „italské“ druhy žitného chleba a budou k dostání vždy od středy do pátku.

Žitný chléb s černými olivami                                  550 gr                         55 Kč

Žitný chléb se sušenými rajčaty                              700 gr                         75 Kč

Žitný chléb s italským parmazánem                         700 gr                        75 Kč          

Muffin – z celozrnné žitné mouky (viz složení níže)   100 gr                    26 Kč

JAK JE MOŽNÉ OBJEDNAT MIMO NAŠI STÁLOU NABÍDKU:

Chleby objednáváme vždy v pondělí na STŘEDU, a pokud je dost objednávek tak ve středu na PÁTEK.

Chleby se vyzvedávají ve středu nebo pátek od 10:00 v obchodu MILUJEME ITÁLII, Nuselská 53, Praha 4

Krátce o panu Koláčkovi, pekařství a proč je jeho žitný chléb tak skvělý:

Jednoho dne jsem si chtěl připomenout vůni a chuť žitného chleba z dětství – tak, jak jsem si ji pamatoval z prázdnin u svého dědy. Ale nabídka v malých i velkých obchodech mne neuspokojila.

Začal jsem se tedy sám po nocích trápit se starou troubou a po několika měsících jsem se dopracoval k výsledku, který nyní nabízím k přivonění i ochutnání. Přátelé, se kterými jsem se radil, mi totiž jednoho dne řekli: „Přestáváme péct chleba, je to zbytečné, ode dneška jej pro nás peč ty…“ Tak jsem tedy začal, s láskou a rád.

Jiří Koláček

 

Řemeslná Koláčkova pekárna je rodinná firma, specializující se na výrobu 100 % žitného chleba z domácího žitného kvásku.

 

- Náš chleba obsahuje pouze 100 % žitnou mouku, čerstvě namletou a poctivě vybranou od prověřených mlynářů.

- V každém chlebu jsou přidána semínka dýně, slunečnice a lnu, kterých je podle druhu obsaženo 7-10 % z celkové hmotnosti chleba.

- Kvásek je vyroben pouze z žitné mouky a vody přímo v naší pekárně bez průmyslových přísad.

- Nabízíme jedenáct druhů chleba: olivový, škvarkový, mrkvový, dýňový, rajčatový, ořechový, parmazánový, s  belgickou čokoládou a sušenými švestkami, s chia, semínkový a celozrnný.

- Gramáže: 850 g, 750 g, 550 g a 1 kg (toustový chléb se vyrábí ze semínkového chleba v gramáži 1kg)

- Pro výrobu našeho chleba se nepoužívá cukr, olej, kvasnice,karamel, barviva, vajíčka ani mléko či syrovátka,  !!

- Dále máme muffiny z celozrnné žitné mouky, slazené medem, rozinkami a belgickou čokoládou, bez cukru, umělých barviv, směsí a dalších průmyslových přísad.

- Red velvet muffin (belgická hořká čokoláda s medem), Sun stone (jablko, mrkev, oříšky a med) .

 Celozrnný koláč (sezónní ovoce a něco navíc).

 

 

Výhody KOLÁČKOVA ŽITNÉHO CHLEBA

Díky použití výhradně žitného kvásku a tradiční pekárenské technologie se jedná o pečivo s vynikajícími parametry stravitelnosti. Moderní „rychlené“ chleby založené na zkrácené fermentaci (např. použitím pekařského droždí, moderních „startovacích“ pekařských směsí apod.) negativně ovlivní nejen chuť a vůni, ale zásadním způsobem zhorší i stravitelnost a výsledný nutriční potenciál!

Necelozrnný chléb klade na trávení menší nároky, což může být v některých situacích výhodné. Např. pro malé děti, u nichž je třeba dbát na postupné zatěžování gastrointestinálního traktu, může být tato varianta pro přechodné období přijatelnější, než těžké celozrnné chleby nebo průmyslově zpracované pečivo. Použití pravého kvásku a dlouhé doby kynutí snižuje obsah antinutričních látek, které jsou jinak pro žitnou mouku charakteristické. Hodně diskutovaný je zejména vysoký obsah „škodlivého“ fytinu. Působením přirozeného mléčného kvašení dochází k částečnému rozložení fytinu, ale také k „předtrávení“ škrobu, takže žitný chléb je pak lépe stravitelný.

 

 

Tento postup má mimo jiné pozitivní vliv i na přirozeně vyšší trvanlivost pečiva. Správně upečený kváskový chléb, pokud je řádně skladovaný, vydrží i celý týden. Při přirozené fermentaci chlebové směsi totiž vznikají ochranné faktory, které následně v hotovém chlebu snižují riziko plesnivění.

Velkou předností tohoto chleba je zvolená technologie pečení v profesionální peci, s celou řadou patentovaných systémů, určených pro pečení kvalitních řemeslných chlebů. Tato pec má výbornou teplotní stabilitu, nutnou pro zajištění optimální teplotní křivky. Rovnoměrné pečení bez vysychání navíc zajištuje optimální tvorbu kůrky. Kromě lepších organoleptických vlastností se tak sníží i tvorba nežádoucích provozních kontaminantů, které se v největší koncentraci tvoří právě v chlebové kůrce (např. rizikový akrylamid).

Komentáře

Komentovat