Salámy 

Salámy

Vecchio Varzi 

Prasata byla od římských časů chována v údolí Valle Staffora, údolí je kopcovitý terén s hustým kaštanovým, bukovým a dubovým lesem, který poskytuje vynikající a bohatou výživu pro pastvu zvířat. Bylo to v římských dobách, kdy se údolí stalo místem tranzitu a obchodovalo s tím, co bylo známé jako Lombardská solná cesta, stará tra...

Vecchio Varzi 

Prasata byla od římských časů chována v údolí Valle Staffora, údolí je kopcovitý terén s hustým kaštanovým, bukovým a dubovým lesem, který poskytuje vynikající a bohatou výživu pro pastvu zvířat. Bylo to v římských dobách, kdy se údolí stalo místem tranzitu a obchodovalo s tím, co bylo známé jako Lombardská solná cesta, stará trasa spojující údolí Po s pobřežím v Ligurii. Tato dodávka soli a koření hrála klíčovou roli ve vývoji vytvrzené výroby masa.

Lokální mikroklima byla rozhodně klíčovým faktorem při vývoji kvalitní produkce vytvrzeného masa v oblasti Varzi. Při pohledu na Ligurii, je údolí Valle Staffora překračováno mírnými a vlhkými mořskými proudy vzduchu, které přispívají k vyváženému vývoji plísní, které jsou nezbytné pro dokonalé stárnutí.

Více
Žádné produkty v této kategorii.